ترخیص موقت کالای نمایشگاهی در روسیه

چنانچه قصد شرکت در نمایشگاه های روسیه را دارید، ارسال کالای نمایشگاهی برای نمایش در غرفه، یکی از چالش‌های پیش روی شماست. کالاهای کوچک را می‌توان به صورت مسافری و همراه خود به روسیه آورد، اما کالای نمایشگاهی باید به صورت رسمی و با طی کردن مراحل تشریفات گمرکی ترخیص شوند.
ترخیص موقت کالای نمایشگاهی در روسیه
بسته به هدف شما، به ۲ روش می‌توان این کار را در روسیه انجام داد:

واردات قطعی

در این روش، کالای نمایشگاهی به طور رسمی از ایران صادر شده و در یکی از گمرک های روسیه ترخیص قطعی می‌شود و به دست شما در نمایشگاه می‌رسد. مزیت این روش این است که تعهدی به برگشت کالا به ایران ندارید و می‌تواند به هر طریقی از کالا استفاده کنید، اهدا کنید، بفروشید و…
اما ملزم به پرداخت کلیه حقوق و عوارض گمرکی کالا در روسیه هستید و هزینه شما بالا می‌رود. ضمن این که، بعد از نمایشگاه، کالای باقیمانده را کجا نگهداری می‌کنید؟
توضیح این که در اکثر غریب به اتفاق نمایشگاه‌های بین المللی روسیه، فروش در غرفه ممنوع است و نمایشگاه فقط جنبه نمایش دارد. با این وجود، می‌توان با خریدار جهت ارسال کالا به وی بعد از اتمام نمایشگاه توافق کرد.

واردات موقت

در این روش، کالا را موقتا وارد روسیه می‌کنید، در نمایشگاه به نمایش می‌گذارید و پس از نمایشگاه، کالا را به ایران پس می‌فرستید. بدون این که ملزم به پرداخت حقوق و عوارض گمرکی آن کالا در روسیه باشید. این روش طبق معاهده «کارنه آتا» (ATA Carnet) انجام می‌شود و به غرفه داران ایرانی که قصد در حضور در نمایشگاه‌های روسیه را دارند توصیه می‌شود
کلیه خدمات مربوط به ترخیص گمرکی کالای نمایشگاهی در روسیه را به اکسپوگراد واگذار کنید. با توجه به هدف شما از نمایشگاه، بهترین و به صرفه ترین روش را به شما پیشنهاد و همه امور ترخیص کالا در روسیه را صفر تا صد انجام می‌دهیم.

ترخیص موقت کالای نمایشگاهی در روسیه